Aktualnie, podróżowanie po świecie jest znacznie utrudnione za sprawą dynamicznej sytuacji epidemiologicznej. Podczas gdy niektóre kraje powoli wychodzą z kryzysu, inne znajdują się w szczycie zachorowań. W związku z tym, osoby przekraczające granice wielu krajów europejskich muszą okazać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu. Punkty Drive-Thru są w tej kwestii bardzo pomocne.

Jak wygląda badanie w punkcie Drive-Thru?

W naszym kraju pojawia się coraz więcej punktów umożliwiających pobranie wymazu na obecność SARS-CoV-2. Kolejny z takich punktów pojawił się w Brodnicy. Punkt Aperio Medical typu Drive - Thru, uruchomiony przez spółkę Mades, jest dostępny przy ulicy Sądowej 9 (stacja benzynowa TM).

Wymaz jest pobierany przez otwarte okno, a kierowca lub pasażer nie muszą w tym czasie opuszczać auta. Wyniki są dostępne w przeciągu 15 minut w formie papierowej na miejscu. Jeśli nie chcemy czekać, możemy poprosić o przesłanie wyników drogą mailową lub telefonicznie. W punktach Aperio Medical można otrzymać zaświadczenie w języku polskim, niemieckim lub angielskim. Wyniki są również przekazywane do MZ i Sanepidu.

Jak przygotować się na pobranie wymazu?

Aby wyniki testu na obecność SARS-CoV-2 były maksymalnie miarodajne, powinniśmy zadbać o kilka kwestii. Wymaz może zostać pobrany po upływie ok. trzech godzin od spożycia ostatniego posiłku. Przed wymazem nie należy: myć zębów, stosować płynu do płukania jamy ustnej, a także gum do żucia, tabletek do ssania lub innych preparatów smakowych. Jeśli tego dnia aplikowane były donosowe środki przeciwdrobnoustrojowe, takie jak: krople, aerozole czy maści, również należy odczekać ok. 3 godzin przed pobraniem wymazu. Bezpośrednio przed wymazem nie należy wydmuchiwać nosa. Konieczne jest również wyjęcie ruchomych protez zębowych.

 

Ceny:

 

Test wymaz z nosogardzieli, wynik testu w języku polskim -129,00 zł

Test wymaz z nosogardzieli, wynik testu w języku angielskim lub niemieckim -149,00 zł

Test wymaz z gardła, wynik testu w języku polskim -150,00 zł

Test wymaz z gardła, wynik testu w języku angielskim lub niemieckim - 170,00 zł

Kontakt

Punkt Drive-Thru

Aperio Medical

ul. Sądowa 9, Brodnica

 

czynny codziennie:

 

  • w dni powszednie od 8:00 do 12:00

 

  • w weekendy i święta od 9:00 do 12:00

 

Możliwy kontakt mailowy lub telefoniczny:

 

  • kontakt@aperiomedical.pl

 

  • tel. +48 781 711 311