Dlaczego warto wykonać test w punkcie Drive-Thru?

Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz GOV możemy sprawdzić, które kraje wymagają obecnie specjalnego zaświadczenia o negatywnym teście w kierunku SARS-CoV-2. W większości przypadków wymagane jest zaświadczenie w języku angielskim. W punkcie Drive-Thru, uruchomionym w Grudziądzu przy ulicy Łyskowskiego 37, zaświadczenia są wydawane w językach: polskim, angielskim oraz niemieckim. Zaświadczenie nie tylko umożliwi nam wjazd na terytorium kraju, w którym obowiązują obostrzenia, ale również zwolni od obowiązku przechodzenia kwarantanny.

Punkt pobierania wymazów typu Drive-Thru w Grudziądzu

Punkt Drive-Thru w Grudziądzu działa od 3 kwietnia. Jest on dostępny przy ulicy Łyskowskiego 37 (nieopodal giełdy). Wymaz można wykonać codziennie, w dni powszechnie w godzinach 8-12 oraz w weekendy i święta w godzinach 9-12.

Wyniki badania są dostępne po 30 minutach. Można je otrzymać w formie papierowej, mailowo lub telefonicznie. Koszt wymazu to 150 zł w przypadku testów antygenowych nosogardzieli oraz 170 zł w przypadku testu gardła. Uzyskanie zaświadczenia w języku angielskim lub niemieckim to dodatkowy koszt rzędu 20 zł.